Candidates

Alessandra Szilagyi
Saint-Léonard—Saint-Michel
Aline Bégin
Abitibi—Témiscamingue
Amanda Kistindey
Don Valley West
Amita Kuttner
Burnaby North—Seymour
André Voyer
Bellechasse—Les Etchemins—Lévis
Andrea Shalay
Winnipeg Centre
Angela Keller-Herzog
Ottawa-Centre
Anna Keenan
Malpeque
Anthony Edmonds
Sackville—Preston—Chezzetcook
Anthony Li
Lambton—Kent—Middlesex
Arthur Green
Chilliwack—Hope
Austin Mullins
Banff—Airdrie
Bao Truc Tran Le
Marc-Aurèle-Fortin
Barbara Joannette
La Prairie
Barry Randle
Central Nova
Ben Linnick
Saint-Boniface—Saint-Vital
Beverley Eert
Portage—Lisgar
Bob Jonkman
Brantford—Brant
Bonnie North
Barrie—Innisfil
Bridget Burns
Vancouver East
Brock Grills
Peterborough—Kawartha
Brogan Anderson
Kings—Hants
Byron White
Coast of Bays—Central—Notre Dame
Candice Christmas
Kingston and the Islands
Carol Dyck
London North Centre
Cass Romyn
Sturgeon River—Parkland
Catriona Wright
Calgary Rocky Ridge
Chris Caldwell
Etobicoke—Lakeshore
Chris Tolley
Toronto—Danforth
Claire Kelly
Moncton—Riverview—Dieppe
Claude Bertrand
Pontiac
Clement Badra
Mount Royal
Collan Simmons
Perth—Wellington
Conner Borlé
Red Deer—Mountain View
Craig Blacksmith
Winnipeg-Nord
Craig DeCraene
Delta
Dale Dewar
Regina—Qu'Appelle
Dalila Elhak
Beauport—Limoilou
Dana Taylor
West Vancouver—Sunshine Coast—Sea to Sky Country
Daniel Giavedoni
Don Valley North
Daniel Green
Outremont
Danielle Valiquette
Bruce—Grey—Owen Sound
Danny Celovsky
Bay of Quinte
Darcie Lanthier
Charlottetown
Dave Urquhart
Hamilton Mountain
David Merner
Esquimalt—Saanich—Sooke
David Stibbe
Ottawa West—Nepean
David Turcotte
Bécancour—Nicolet—Saurel
David Weber
Kitchener South—Hespeler
Dean Maher
Spadina—Fort York
Dennis Drainville
Gaspésie—Les Îles-de-la-Madeleine
Desmond Bull
Red Deer—Lacombe
Eleanor Hayward
Milton
Elizabeth Fraser
Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Elizabeth May
Saanich—Gulf Islands
Elvin Kao
Markham—Unionville
Éric Laferrière
Berthier—Maskinongé
Erik Schomann
Simcoe North
Evan Price
Durham
George Orr
North Vancouver
Gordon Kubanek
Carleton
Grad Murray
Edmonton Centre
Greg De Luca
Brossard—Saint-Lambert
Greg Malone
Avalon
Guy Dostaler
Gatineau
Hannah Conover-Arthurs
Davenport
Jacques Gélineau
Manicouagan
James Beddome
Winnipeg-South Centre
James Morrison
Avignon—La Mitis—Matane—Matapédia
Jamil Azzaoui
Laurier—Sainte-Marie
Jan Norris
Saskatoon—University
Janet Errygers
Flamborough—Glanbrook
Janine Gibson
Provencher
Jason Blanch
Cumberland—Colchester
Jean Désy
Rosemont—La Petite-Patrie
Jean Rousseau
Compton—Stanstead
Jean-Charles Pelland
Montarville
Jean-Luc Cooke
Nepean
Jean-Michel Lavarenne
Ahuntsic-Cartierville
Jeff Wheeldon
Northumberland—Peterborough South
Jency Mercier
LaSalle—Émard—Verdun
Jennifer Purdy
Kanata—Carleton
Jesse Brown
Vancouver Centre
Jessica Hamilton
Scarborough—Rouge Park
Jo-Ann Roberts
Halifax
Joey Leckman
Rivière-du-Nord
John Kidder
Mission—Matsqui—Fraser Canyon
Josiane Fortin
Beauce
Jovannah Ramsden
Oshawa
Juan Vazquez
Papineau
Judy Green
West Nova
Kaija Farstad
Langley—Aldergrove
Katharine Storey
Dauphin—Swan River—Neepawa
Katherine Turgeon
Shefford
Kelsey Reichel
Bonavista—Burin—Trinity
Kevin Nichols
Charleswood—St. James—Assiniboia—Headingley
Kirsten Wright
Waterloo
Laura Reinsborough
Beauséjour
Lawrence Taylor
Vancouver Kingsway
Les Schram
Ottawa South
Lil MacPherson
Dartmouth—Cole Harbour
Lisa Birtch-Carriere
Oxford
Lorraine Rekmans
Leeds—Grenville—Thousand Islands and Rideau Lakes
Louise Boutin
Vancouver Granville
Louise Victor Hanne
Ville-Marie—Le Sud-Ouest—Île-des-Soeurs
Luc Saint-Hilaire
Lévis—Lotbinière
Lucas Knill
Long Range Mountains
Lynda Youde
Chicoutimi—Le Fjord
Macarena Diab
Louis-Hébert
Marc Reinarz
North Okanagan—Shuswap
Marie Duplessis
Trois-Rivières
Mark de Bruijn
North Island—Powell River
Mark Vercouteren
Chatham-Kent—Leamington
Mathieu Morin
Sherbrooke
Max Chapman
Algoma—Manitoulin—Kapuskasing
Michael Tomaino
Niagara Centre
Michele Braniff
Cambridge
Mike Morrice
Kitchener Centre
Mithu Valika
Oakville North—Burlington
Naomi Hunter
Regina—Lewvan
Natalie Odd
Calgary Confederation
Nicholas Wendler
Huron—Bruce
Peter Ormond
Hamilton East—Stoney Creek
Pierre Carrier
Beloeil—Chambly
Racelle Kooy
Victoria
Raheem Aman
Stormont—Dundas—South Glengarry
Ralph Martin
Wellington—Halton Hills
Ralph McLean
Churchill—Keewatinook Aski
Réjean Malette
Dorval—Lachine—LaSalle
Remo Boscarino-Gaetano
Mississauga—Erin Mills
Richard Zurawski
Halifax West
Robert D. Morais
Hochelaga
Robert Green
Notre-Dame-de-Grâce—Westmount
Rowan Miller
Tobique—Mactaquac
Samuel Moisan-Domm
Charlesbourg—Haute-Saint-Charles
Sean Wood
Courtenay—Alberni
Shawn Setyo
Saskatoon West
Stéphanie Dufresne
Saint-Maurice—Champlain
Stephanie Goertz
Kitchener—Conestoga
Stephen Kotze
Lanark—Frontenac—Kingston
Steven Dyck
Guelph
Tanya Herbert
Edmonton Mill Woods
Tara Howse
South Okanagan—West Kootenay
Terry Teather
Niagara West
Thana Boonlert
Calgary Centre
Thomas Trappenberg
South Shore—St. Margarets
Tom Cull
London—Fanshawe
Valerie Kennedy
Edmonton Riverbend
Victoria Galea
Hamilton West—Ancaster—Dundas
Walter Bauer
Newmarket—Aurora
William James
Selkirk—Interlake—Eastman