Candidat(e)s

Nahed AlShawa
Salaberry—Suroît
Payton Ashe
Bourassa
Jamil Azzaoui
Laurier—Sainte-Marie
Clement Badra
Mont-Royal
Normand Beaudet
Thérèse-De Blainville
Diane Beauregard
Repentigny
Aline Bégin
Abitibi—Témiscamingue
Frédérik Bernier
Drummond
Claude Bertrand
Pontiac
Ceylan Borgers
Rivière-des-Mille-Îles
Lyne Bourdages
Jonquière
Kiara Cabana-Whiteley
Abitibi—Baie-James—Nunavik—Eeyou
Pierre Carrier
Beloeil—Chambly
Gaël Chantrel
Laurentides—Labelle
Nicole Charette
Mégantic—L'Érable
Andre-Philippe Chenail
Saint-Jean
Domenic Cusmano
Honoré-Mercier
Liana Canton Cusmano
Ville-Marie—Le Sud-Ouest—Île-des-Soeurs
Normand Dallaire
Brome—Missisquoi
Greg De Luca
Brossard—Saint-Lambert
Jean Désy
Rosemont—La Petite-Patrie
Macarena Diab
Louis-Hébert
Guy Dostaler
Gatineau
Dennis Drainville
Gaspésie—Les Îles-de-la-Madeleine
Denis Ducharme
Montmagny—L'Islet—Kamouraska—Rivière-du-Loup
Stéphanie Dufresne
Saint-Maurice—Champlain
Marie Duplessis
Trois-Rivières
Dalila Elhak
Beauport—Limoilou
Franco Fiori
La Pointe-de-l'Île
Josiane Fortin
Beauce
Julie Gagnon-Bond
Lac-Saint-Jean
Dany Gariépy
Pierre-Boucher—Les Patriotes—Verchères
Marie-Claude Gaudet
Portneuf—Jacques-Cartier
Jacques Gélineau
Manicouagan
Mathieu Goyette
Montcalm
Robert Green
Notre-Dame-de-Grâce—Westmount
Daniel Green
Outremont
Richard Guertin
Beauport—Côte-de-Beaupré—Île d’Orléans—​Charlevoix
Meryam Haddad
Châteauguay—Lacolle
Laura Horth-Lepage
Richmond—Arthabaska
Marguerite Howells
Alfred-Pellan
Sabrina Huet-Côté
Saint-Hyacinthe—Bagot
Barbara Joannette
La Prairie
Luc Joli-Coeur
Québec
Patrick Kerr
Lévis—Lotbinière
Georgia Kokotsis
Saint-Laurent
Milan Kona-Mancini
Lac-Saint-Louis
Éric Laferrière
Berthier—Maskinongé
Jean-Michel Lavarenne
Ahuntsic-Cartierville
Joey Leckman
Rivière-du-Nord
Sari Madi
Laval—Les Îles
Réjean Malette
Dorval—Lachine—LaSalle
Jency Mercier
LaSalle—Émard—Verdun
Lisa Mintz
Pierrefonds—Dollard
Samuel Moisan-Domm
Charlesbourg—Haute-Saint-Charles
Réjean Monette
Terrebonne
Robert D. Morais
Hochelaga
Mathieu Morin
Sherbrooke
James Morrison
Avignon—La Mitis—Matane—Matapédia
Pierre Nantel
Longueuil—Saint-Hubert
Jean-Charles Pelland
Montarville
Érica Poirier
Joliette
Josée Poirier Defoy
Hull—Aylmer
Casandra Poitras
Longueuil—Charles-LeMoyne
Faiza R'Guiba
Vimy
Sandra Riedo
Louis-Saint-Laurent
Jocelyn Rioux
Rimouski-Neigette—Témiscouata—Les Basques
Jean Rousseau
Compton—Stanstead
Cameron Stiff
Vaudreuil—Soulanges
Alessandra Szilagyi
Saint-Léonard—Saint-Michel
Bao Tran Le
Marc-Aurèle-Fortin
Julie Tremblay
Mirabel
David Turcotte
Bécancour—Nicolet—Saurel
Katherine Turgeon
Shefford
Marjorie Valiquette
Argenteuil—La Petite-Nation
Juan Vazquez
Papineau
André Voyer
Bellechasse—Les Etchemins—Lévis
Lynda Youde
Chicoutimi—Le Fjord