Candidat(e)s

Giovanni Abati
Windsor—Tecumseh
Jennifer Alderson
Essex
Raheem Aman
Stormont—Dundas—South Glengarry
Jonathan Arnold
York—Simcoe
Walter Bauer
Newmarket—Aurora
Lisa Birtch-Carriere
Oxford
Remo Boscarino-Gaetano
Mississauga—Erin Mills
Michele Braniff
Cambridge
Teresa Burgess-Ogilvie
Brampton-Est
Amanda Cain
Scarborough-Sud-Ouest
Chris Caldwell
Etobicoke—Lakeshore
Nick Capra
Parkdale—High Park
Danny Celovsky
Baie de Quinte
Max Chapman
Algoma—Manitoulin—Kapuskasing
Candice Christmas
Kingston et les Îles
Sarah Climenhaga
Toronto—St. Paul’s
Hannah Conover-Arthurs
Davenport
Jean-Luc Cooke
Nepean
William Crumplin
Sudbury
Tom Cull
London—Fanshawe
Norbert D'Costa
Brampton North
Jane Davidson
Brampton-Ouest
Reuben DeBoer
Eglinton—Lawrence
Steve Dyck
Guelph
Carol Dyck
London-Centre-Nord
James Elwick
Oakville
Janet Errygers
Flamborough—Glanbrook
Timothy Flemming
Aurora—Oak Ridges—Richmond Hill
Peter Forint
Pickering—Uxbridge
Elizabeth Fraser
Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Karen Fraser
Brampton-Sud
Raquel Fronte
Vaughan—Woodbridge
Victoria Galea
Hamilton-Ouest—Ancaster—Dundas
Nancy Ghuman
Etobicoke-Nord
Daniel Giavedoni
Don Valley-Nord
Stephanie Goertz
Kitchener—Conestoga
Alexander Gomm
Nipissing—Timiskaming
Tim Grant
University—Rosedale
Jessica Hamilton
Scarborough—Rouge Park
Eleanor Hayward
Milton
Ericha Hendel
Elgin—Middlesex—London
Chris Hill
Mississauga—Streetsville
Mary Ann Hodge
London-Ouest
Michael Houghton
Oakville-North—Burlington
Quinn Hunt
Windsor-Ouest
Bruce Hyer
Thunder Bay—Supérieur-Nord
Sherri Jackson
Simcoe—Grey
Bob Jonkman
Brantford—Brant
Elvin Kao
Markham—Unionville
Angela Keller-Herzog
Ottawa-Centre
Max Kennedy
Timmins—Baie James
Amanda Kistindey
Don Valley-Ouest
Maia Knight
Ajax
Ichha Kohli
Richmond Hill
Stephen Kotze
Lanark—Frontenac—Kingston
Gordon Kubanek
Carleton
Casey Lalonde
Nickel Belt
Marty Lancaster
Barrie—Springwater—Oro-Medonte
Anthony Li
Lambton—Kent—Middlesex
Roy Long
Markham—Stouffville
Jason Lopez
Hamilton-Centre
Andrew MacGregor
Peterborough—Kawartha
Dean Maher
Spadina—Fort York
Sean Manners
Beaches—East York
Brooke Martin
Haldimand—Norfolk
Ralph Martin
Wellington—Halton Hills
Travis Mason
St. Catharines
Geo McLean
Sault Ste. Marie
Tara McMahon
Scarborough—Guildwood
Gord Miller
Parry Sound—Muskoka
Amanda Moddejonge
Thunder Bay—Rainy River
Mike Morrice
Kitchener-Centre
Oriana Ngabirano
Ottawa—Vanier
Bonnie North
Barrie—Innisfil
Sandra O'Connor
Niagara Falls
Peter Ormond
Hamilton-Est—Stoney Creek
Annamie Paul
Toronto-Centre
Michelle Petersen
Orléans
Ian Pineau
Renfrew—Nipissing—Pembroke
Christina Porter
Mississauga—Malton
Valerie Powell
Simcoe-Nord
Evan Price
Durham
Jennifer Purdy
Kanata—Carleton
Josh Rachlis
Thornhill
Kirsi Ralko
Kenora
Randi Ramdeen
Scarborough—Agincourt
Jovannah Ramsden
Oshawa
Ann Raney
King—Vaughan
Maha Rasheed
Mississauga-Est—Cooksville
Hugo Reinoso
Mississauga-Centre
Lorraine Rekmans
Leeds—Grenville—Thousand Islands et Rideau Lakes
Mike Schmitz
Humber River—Black Creek
Les Schram
Ottawa-Sud
Cameron Semple
Etobicoke-Centre
Collan Simmons
Perth—Wellington
Paul Slavchenko
Whitby
Peter Smith
Sarnia—Lambton
David Stibbe
Ottawa-Ouest—Nepean
Terry Teather
Niagara-Ouest
Pauline Thornham
Brampton-Centre
Chris Tolley
Toronto—Danforth
Michael Tomaino
Niagara-Centre
Cynthia Trentelman
Mississauga—Lakeshore
Dan Turcotte
Don Valley-Est
David Urquhart
Hamilton Mountain
Danielle Valiquette
Bruce—Grey—Owen Sound
Avery Velez
Scarborough-Nord
Mark Vercouteren
Chatham-Kent—Leamington
Sharolyn Vettese
Willowdale
Nicki Ward
York-Sud—Weston
Sari Watson
Hastings—Lennox and Addington
David Weber
Kitchener-Sud—Hespeler
Nicholas Wendler
Huron—Bruce
Jeff Wheeldon
Northumberland—Peterborough Sud
Stefan Wiesen
Dufferin—Caledon
Christopher Williams
Markham—Thornhill
Gareth Williams
Burlington
Rebecca Wood
York-Centre
Kirsten Wright
Waterloo