Candidates

Giovanni Abati
Windsor—Tecumseh
Raheem Aman
Stormont—Dundas—South Glengarry
Jonathan Arnold
York—Simcoe
Walter Bauer
Newmarket—Aurora
Lisa Birtch-Carriere
Oxford
Remo Boscarino-Gaetano
Mississauga—Erin Mills
Michele Braniff
Cambridge
Teresa Burgess-Ogilvie
Brampton East
Amanda Cain
Scarborough Southwest
Chris Caldwell
Etobicoke—Lakeshore
Nick Capra
Parkdale—High Park
Danny Celovsky
Bay of Quinte
Max Chapman
Algoma—Manitoulin—Kapuskasing
Candice Christmas
Kingston and the Islands
Sarah Climenhaga
Toronto—St. Paul’s
Hannah Conover-Arthurs
Davenport
Jean-Luc Cooke
Nepean
William Crumplin
Sudbury
Tom Cull
London—Fanshawe
Norbert D'Costa
Brampton North
Reuben DeBoer
Eglinton—Lawrence
Steven Dyck
Guelph
Carol Dyck
London North Centre
James Elwick
Oakville
Janet Errygers
Flamborough—Glanbrook
Timothy Flemming
Aurora—Oak Ridges—Richmond Hill
Peter Forint
Pickering—Uxbridge
Elizabeth Fraser
Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Karen Fraser
Brampton South
Raquel Fronte
Vaughan—Woodbridge
Victoria Galea
Hamilton West—Ancaster—Dundas
Nancy Ghuman
Etobicoke North
Daniel Giavedoni
Don Valley North
Stephanie Goertz
Kitchener—Conestoga
Alexander Gomm
Nipissing—Timiskaming
Tim Grant
University—Rosedale
Dordana Hakimzadah
Scarborough Centre
Jessica Hamilton
Scarborough—Rouge Park
Eleanor Hayward
Milton
Ericha Hendel
Elgin—Middlesex—London
Chris Hill
Mississauga—Streetsville
Mary Ann Hodge
London West
Michael Houghton
Oakville North—Burlington
Quinn Hunt
Windsor West
Bruce Hyer
Thunder Bay—Superior North
Sherri Jackson
Simcoe—Grey
Bob Jonkman
Brantford—Brant
Elvin Kao
Markham—Unionville
Angela Keller-Herzog
Ottawa-Centre
Max Kennedy
Timmins—James Bay
Amanda Kistindey
Don Valley West
Maia Knight
Ajax
Ichha Kohli
Richmond Hill
Stephen Kotze
Lanark—Frontenac—Kingston
Gordon Kubanek
Carleton
Marty Lancaster
Barrie—Springwater—Oro-Medonte
Marthe Lépine
Glengarry—Prescott—Russell
Anthony Li
Lambton—Kent—Middlesex
Roy Long
Markham—Stouffville
Jason Lopez
Hamilton Centre
Andrew MacGregor
Peterborough—Kawartha
Dean Maher
Spadina—Fort York
Sean Manners
Beaches—East York
Ralph Martin
Wellington—Halton Hills
Brooke Martin
Haldimand—Norfolk
Geo McLean
Sault Ste. Marie
Tara McMahon
Scarborough—Guildwood
Gord Miller
Parry Sound—Muskoka
Amanda Moddejonge
Thunder Bay—Rainy River
Mike Morrice
Kitchener Centre
Oriana Ngabirano
Ottawa—Vanier
Bonnie North
Barrie—Innisfil
Sandra O'Connor
Niagara Falls
Peter Ormond
Hamilton East—Stoney Creek
Annamie Paul
Toronto Centre
Michelle Petersen
Orléans
Ian Pineau
Renfrew—Nipissing—Pembroke
Christina Porter
Mississauga—Malton
Valerie Powell
Simcoe North
Evan Price
Durham
Jennifer Purdy
Kanata—Carleton
Josh Rachlis
Thornhill
Randi Ramdeen
Scarborough—Agincourt
Jovannah Ramsden
Oshawa
Ann Raney
King—Vaughan
Maha Rasheed
Mississauga East—Cooksville
Hugo Reinoso
Mississauga Centre
Lorraine Rekmans
Leeds—Grenville—Thousand Islands and Rideau Lakes
Mike Schmitz
Humber River—Black Creek
Les Schram
Ottawa South
Cameron Semple
Etobicoke Centre
Collan Simmons
Perth—Wellington
Paul Slavchenko
Whitby
Peter Smith
Sarnia—Lambton
David Stibbe
Ottawa West—Nepean
Terry Teather
Niagara West
Pauline Thornham
Brampton Centre
Chris Tolley
Toronto—Danforth
Michael Tomaino
Niagara Centre
Cynthia Trentelman
Mississauga—Lakeshore
Dan Turcotte
Don Valley East
David Urquhart
Hamilton Mountain
Danielle Valiquette
Bruce—Grey—Owen Sound
Avery Velez
Scarborough North
Mark Vercouteren
Chatham—Kent—Leamington
Sharolyn Mathieu Vettese
Willowdale
Nicki Ward
York South—Weston
Sari Watson
Hastings—Lennox and Addington
David Weber
Kitchener South—Hespeler
Nicholas Wendler
Huron—Bruce
Jeff Wheeldon
Northumberland—Peterborough South
Stefan Wiesen
Dufferin—Caledon
Gareth Williams
Burlington
Christopher Williams
Markham—Thornhill
Kirsten Wright
Waterloo